Prvá prehra po veľkej dráme

0
312

V šlágri 6. kola 2. futsalovej ligy hostili 18.11. 2017 o 20.00 h v športovej hale bánovskí futsalisti bývalého účastníka prvej ligy – mužstvo z Nitry.

Bánovský futsal zažíva vďaka obetavcom a zakladateľom futsalového klubu Ondreja Škorca, Lukáša Kolárika a zapáleného hráčskeho kádra pod vedením trénera Romana Rumana historický vstup do súťaže.

Chalani až do piateho kola nepoznali tŕpkosť prehry a po skvelých výkonoch sa predrali na čelo tabuľky. Pred vypredaným hľadiskom (450 divákov) hostili ambicióznu Nitru. Aj napriek tomu, že domáci nemali dobrý vstup do zápasu, keď po nepriaznivom vývoji zápasu

prehrávali v prvom polčase už 1:3, sa v druhom polčase postarali o veľku drámu. Za búrlivej podpory fanúšikovskej zóny a zlepšenej kvalite a bojovnosti dostali súpera pod veľký tlak. Dvomi gólmi do siete súperovej bránky sa strelecky disponovaný Marek Ševčík a Stanislav Turoň postarali o návrat mužstva do hry. Avšak 37. minúta zápasu sa stala pre domácich miláčikov osudná. Hráč Nitry Peter Maršala strelil víťazný gól a súper si odviezol domov cenné body.

FK ORION TIP Bánovce nad Bebravou – MFsK Nitra 3:4 (1:3)

Góly: Bánovce – Marek Ševčík 2, Stanislav Turoň; Nitra – Peter Maršala 2, Peter Peciar 1, Martin Mikula 1.

7. kolo (24.11. 2017 o 20.00 h): 1.SFC Canaria Team Malacky – FK ORION TIP BÁNOVCE NAD BEBRAVOU