Posvätenie obnoveného Kostola sv. Alžbety

0
1811
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tešíme sa, že po 2-ročnej oprave rímskokatolíckeho farského Kostola sv. Alžbety Uhorskej v Slatine nad Bebravou sa dňa 19. novembra 2017 uskutočnilo posvätenie obnoveného kostola. Sme radi, že na túto posviacku prijal pozvanie nitriansky diecézny biskup, Mons. Viliam Judák.

Kostol dostal novú elektrifikáciu, ozvučenie, bol vymaľovaný zvnútra i zvonka, tiež bol opravený organ, dali sa nové ríny a zvody, bolo urobené aj jeho odvodnenie. Celková oprava stále približne 60 000 €. Pri slávnostnej svätej omši diecézny biskup nás všetkých povzbudil k viere v Boha, ktorá je zmyslom a radosťou života.

Tiež vyzdvihol, aby sme podľa príkladu sv. Alžbety Uhorskej sa vedeli deliť so všetkým, čo máme, a pomáhať si vo všetkých trápeniach a ťažkostiach života. Takto vytvoríme najkrajšie spoločenstvo, v ktorom budeme prežívať radosť tu, a raz vo večnosti.Touto cestou sa chceme poďakovať najmä Pánu Bohu za pomoc, požehnanie a duchovné povzbudenie k práci pre dobro.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Veľkú vďaku vyslovujeme správcovi našej farnosti, veľadôstojnému pánovi farárovi Mgr. Petrovi Janíkovi, ktorý nás ako dobrý pastier vedie duchovne i ľudsky k láske k Bohu a k blížnemu. Rovnako chceme vysloviť poďakovanie všetkým, ktorí modlitbami, obetami a finančnými darmi prispeli k obnove Kostola sv. Alžbety Uhorskej v Slatine nad Bebravou.
Nech vás všetkých dobrodincov Pán odmení šťastím tu na zemi a raz nebeskou slávou vo večnosti!

Veriaci farského spoločenstva Slatina nad Bebravou

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokNa štart bežeckého festivalu sa postavilo 252 milovníkov behu
Ďalší článokPREMIÉRA PADDINGHTON 2 v kine TAJMS CINEMA
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.