Adventný veniec na Námestí Ľ. Štúra

0
1942

Rok 2015 bol pre našu farnosť veľmi významný a to predovšetkým z dôvodu príchodu nového správcu farnosti Mgr. Stanislava Garaja.

Jednou z prvých noviniek, ktoré zaviedol a ktoré sa stretli s pochopením, bolo inštalovanie adventného venca na námestí a zapaľovanie adventných sviečok. V našom meste v tej dobe nešlo o prvý adventný veniec, podobnú tradíciu zaviedli už rok predtým občania mestskej časti Dolné Ozorovce.

So zavedením stretnutí pri venci na námestí sa táto tradícia rozšírila v podstate na celé mesto. Počas adventu sa veriaci na námestí stretávajú vždy v sobotu po večernej svätej omši. Kým v minulých rokoch bol veniec inštalovaný na boku pri mariánskom stĺpe, tento rok sa jeho podkladom stala fontána za kostolom. Zapálenie prvej adventnej sviečky sa uskutočnilo v sobotu 2.decembra.

Správca farnosti Stanislav Garaj nielen počas omše, ale aj pri tomto stretnutí veriacim pripomenul význam adventného venca i adventu ako takého: „Nech nám tento veniec pripomína predovšetkým to, že sa pripravujeme na duchovné Vianoce, duchovnú slávnosť a že chceme predovšetkým duchovne pookriať a navzájom sa potešiť. Ešte raz vďaka, že tu môžeme takto byť.“ Sviatočnú atmosféru svojím spevom dotvorilo i Spoločenstvo AVE, v podaní ktorého zazneli známe piesne Poslal Boh anjela a Je to Ježiš.

Foto: Stanislav Vavro

Autor: Marek Kasala

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokAko sa dá behať srdcom?
Ďalší článokDo kina TAJMS CINEMA prichádza vianočný film Tri želania
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.