Rozhovor so siláčkou Michaelou Botkovou

0
1427

Kto ťa priviedol k silovému športu?
K tomuto športu ma priviedla moja teta, mamina sestra, ktorá tiež súťažila. Bohužiaľ kvôli zraneniu súťažiť prestala. Bolo to na začiatku leta v roku 2015.

Za aký klub súťažíš?
Súťažím za Power Sport Zlatníky a mojím trénerom je Stanislav Januška.

Odkedy súťažíš a v akej siláckej disciplíne?
Cvičiť som začala 1. júla 2015 a na prvú súťaž v tlaku na lavičke ma tréner prihlásil na konci augusta. Toho istého roku som bola ešte na dvoch súťažiach v trojboji, v októbri a novembri, kde sa mi podarilo prekonať tri národné rekordy v drepe, mŕtvom ťahu a v celkovom súčte disciplín – total.

Môžeš nám prezradiť tvoje najcennejšie úspechy?
Som dvojnásobná majsterka Slovenska v silovom trojboji aj tlaku na lavičke medzi dorastenkami nad 84kg, vicemajsterka Európy v silovom trojboji a majsterka Európy v tlaku na lavičke a tiež mám bronz z Majstrovstiev sveta.

Aké si dosiahla osobáky v jednotlivých disciplínach?

Všetky moje osobáky sú tiež národnými rekordmi medzi dorastenkami, juniorkami a ženami nad 84 kg. V drepe je to 200 kg, v tlaku na lavičke 132,5 kg a v mŕtvom ťahu 170 kg.

Na akú súťaž sa pripravuješ v najbližšom období?

Od začiatku decembra som zasa v príprave na Majstrovstvá Slovenska v Senici, ktoré sa uskutočnia 17. februára.

Aké máš osobné ambície po úspechoch, ktoré si priniesla aj z medzinárodných súťaží a celosvetovej súťaži?

V prvom rade myslím na svoje zdravie, ale do budúcna chcem obhájiť titul majsterky Slovenska a mojím najväčším snom je, aby na medzinárodnej súťaži znela hymna SR.