UHROVČANIA NA SÚSTREDENÍ

0
649

Uhrovskí futbalisti začali zimnú prípravu pred nastávajúcou sezónou. O rozhovor sme požiadali trénera Miloša Šagáta.

Kedy ste začali so zimnou prípravou a s akým hráčskym kádrom?
Zimná príprava začala 7. januára 2018. Káder 5.-ligového Tatrana Uhrovec sa v zimnom prípravnom období obmení. S istotou odchádza talentovaný Boris Baniat do Tempa Partizánske. Taktiež o odchode do Tr. Stankoviec uvažuje skúsený Michal Stano. Ostatné odchody resp. príchody hráčov sú otvorené. Nakoľko káder je na 5. ligu dosť úzky a vekový priemer je okolo 30 rokov, v hľadáčiku je zopár prevažne mladých hráčov, ktorých chceme vyskúšať a zapracovať do mužstva. Po dlhodobom zranení sa do prípravy zapojil už aj skúsený Vladimír Provazník, ktorý v jarnej a jesennej časti citeľne chýbal.

Ako bude prebiehať tréningový proces?
Tréningový proces začal ako aj pred rokom na prvých tréningoch testovaním hráčov. Na základe výsledkov testov je pripravený šesť týždňový tréningový mikrocyklus. V termíne 17. až 21.1. sa hráči zúčastnili sústredenia v lokalite Látkovce, kde sme sa zamerali hlavne na aeróbnu zložku kondičnej prípravy. Počas zimnej prípravy mužstvo odohrá na umelej tráve v Bánovciach nad Bebravou až 7 prípravných zápasov prevažne s mužstvami 5. a 6. ligy.

Aké ciele ste si stanovili pre rok 2018?
Mužstvo sa pohybuje po jesennej časti v pokojných vodách t.j. v strede tabuľky, kde je to však veľmi vyrovnané. Uvidíme ako sa nám podarí doplniť káder. Každopádne tak ako sme si dali za cieľ pred začiatkom ročníka 2017/2018, chceme naďalej baviť divákov a hrať atraktívny útočný futbal v hornej polovici tabuľky.