Ocenená siláčka

0
718

V sobotu si sa vrátila z oceňovania najlepších športovcov. Môžeš nám prezradiť o čo išlo?
Oceňovanie najlepších športovcov SAFKST je vyhlásenie najúspešnejších športovcov za kulturistiku, fitness a silový trojboj za dosiahnuté výsledky v roku 2017. Jedná sa o oceňovanie športovcov, ktorí na Majstrovstvách Slovenska, Európy či Sveta dosiahli veľmi dobré výsledky a reprezentovali tým našu krajinu.

Aký to bol pocit stať medzi tými najlepšími?
Mala som zmiešané pocity, aj keď väčšinu športovcov z kategórie silového trojboju poznám. Stáť po boku majstra/majsterky Európy či Sveta bola pre mňa veľká česť a zároveň inšpiráciou do budúcna. Domov som si priniesla nádherné drevené ocenenie od vedenia Slovenskej asociácie fitnes, kulturistiky a silového trojboju s fotkou zo súťaže.

Je to pre teba ďalšia výzva do tvrdej práce?
Jednoznačne áno. O rok chcem takisto stáť medzi najúspešnejšími športovcami. Dúfam, že už s lepšími výkonmi a tiež s lepším umiestnením na medzinárodných súťažiach, ak mi to zdravie dovolí.

Kto ťa trénuje v súčasnosti a ako často?
Na tréningy chodím stále za mojím trénerom do Zlatník trikrát do týždňa. Štyri dni regenerujem.

Aké súťaže ťa čakajú v najbližšom období?
Momentálne sa pripravujeme spolu s ostanými pretekármi z nášho klubu na Majstrovstvá Slovenska dorastencov a juniorov v silovom trojboji, ktoré sa konajú vo februári. Následne potom v marci budú Majstrovstvá Slovenska v tlaku na lavičke.

Vieme, že snívaš svoj športový sen. Darí sa ti krok za krokom k nemu približovať?
To sa dozvieme až po prvej tohtoročnej súťaži. Na tréningoch je vždy iná atmosféra ako na súťaži. Nedokážem si tipnúť na aké výkony sa cítim a aké sú tie reálne. Risk je zisk. Samozrejme, stále prekonávam svoje doterajšie nezdolané hranice aj na tréningoch a snažím sa tak myslieť pozitívne, aj keď sa nedarí.