Fašiangová zábava

0
1311

Obdobie fašiangov je bohaté na množstvo veselíc a zábav. Jednu z nich každoročne usporadúva aj výbor ZO SZZP č.3 v Bánovciach nad Bebravou. V sobotu 3.februára sa konal už jej dvanásty ročník a zišlo sa na ňom mnoho účastníkov nielen z Bánoviec a blízkeho okolia, ale prišli aj hostia z Bošian.

Zábavu aj tentokrát oficiálne otvoril predseda organizácie Jozef Kocúr, ktorý privítal aj pozvaných hostí. No a potom už nič nebránilo tomu, aby sa rozprúdila pravá fašiangová zábava.

O tú sa už tradične postaralo Duo s Máriou Bagínovou z Dubnice nad Váhom. Známe ľudové polky, valčíky, tangá, ale aj skladby stredného prúdu či moderné piesne boli zárukou dobrej nálady a zaplneného tanečného parketu počas každého kola. Viaceré z piesní zazneli na želanie prítomných návštevníkov. Niektoré z prestávok vyplnil pri jednom zo stolov aj harmonikár.

K tejto fašiangovej zábave neodmysliteľne patrí aj chutná večera, o ktorú sa postarali kuchárky z jedálne SOŠ strojníckej na Partizánskej ulici. Po večeri a tombole pokračovala voľná zábava, ktorá sa vďaka dobrému výberu kapely

a náležitej spokojnosti návštevníkov pretiahla viac ako o dve hodiny a skončila až po polnoci. Úplne posledná pieseň s názvom Dobrú noc hviezdičky bola naozaj znamením toho, že zábavy je koniec a treba sa ísť pobrať k odpočinku.

Marek Kasala