FAŠIANGOVÝ sprievod dedinou v Zlatníkoch

0
966

Už sa fašiang kráti, už sa nenavráti…tak nejako sa spieva v jednej piesni, ktorá patrí k tým fašiangovým. Podobné piesne sa niesli v sobotu 10. februára 2018 aj v obci Zlatníky.

Bola to posledná fašiangová sobota v tomto roku a obecný úrad v spolupráci s ďalšími obyvateľmi tejto obce vytvorili fašiangovú skupinu veselých maškár, ktorá vyrazila od kultúrneho domu až na parkovisko pred krčmou.

Svojou veselosťou a dobrou náladou maškary potešili každého obyvateľa, ktorý ich netrpezlivo čakal na parkovisku, aby si s nimi zaspieval a zatancoval.

Silu a výdrž im dodávali i poháriky dobrého domáceho, ktorými ich občastoval miestny farár starosta obce Milan Gešnábel za hudobného doprovu ľudovej skupiny Vincovka.

Fašiangový sprievod ukončil svoju púť v kultúrnom dome, kde pokračovala fašiangová zábava. Pred polnocou už tradične vykonal ,,pán farár“ so svojimi pomocníkmi obrad nad obecnou basou, po ktorej pokračovala tancovačka až do rána bieleho.

Stanislav Vavro

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokMladší žiaci U13 v príprave
Ďalší článokNezastaviteľný gólostroj lídra tabuľky v Prievidzi
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.