Mladší žiaci U13 v príprave

0
1225

Druholigoví mladší žiaci U13, ktorých trénuje ambiciózny tréner, rodák zo Svidníka a bývalý hráč s treťoligovými skúsenosťami Marián Halavín – zarezávajú počas zimnej prestávky naplno.

„Po skončení aktívnej futbalovej činnosti som sa rozhodol, že moja ďalšia futbalová cesta bude trénerská, a to práca s mládežou. Vďačím za príležitosť pokračovať  v mojej práci s mládežou na Spartaku,“ povedal Marián Halavín.

Podľa slov trénera u mladších žiakov U13 ide predovšetkým o dlhodobú, trpezlivú a systematickú prácu pri výchove mladších žiakov v tejto kategórii s cieľom prípravy každého chlapca o kategóriu vyššie.

„Veľmi dobre sa mi spolupracuje s trénerom prípraviek Milanom Kráľom a trénerom U15 Pavlom Kováčom, pre ktorého pripravujem budúcich druholigových hráčov. Halavín počas rozhovoru ocenil aj zmenu futbalových stanov, ktoré umožňujú jeho mladším žiakom hrávať majstrovské zápasy na celej ploche ihriska.

„S prípravou sme začali začiatkom januára a káder je postavený z 18 hráčov. Polovicu kádra tvoria hráči z Bánoviec a druhú polovicu hráči z Uhrovca, Dolných Naštíc a Brezolúp,“ vysvetľoval tréner, ktorý trénuje túto kategóriu už štvrtú sezónu. Týždenný mikrocyklus sa skladá z dvoch tréningov a jedného prípravného zápasu.

„Snažím sa vychovávať tvorivých hráčov, ktorí budú prospešní v starších kategóriách, aby sme udržali s dvojičkou U15 druhú ligu, ktorá je veľmi kvalitná,“ povedal tréner. „Už o dva týždne 17.2. 2018 nás čaká halový turnaj EKODIEL CUP, na ktorom si naši chlapci zmerajú sily s piatimi kvalitnými celkami z druhej ligy a výberom žiakov západoslovenského kraja,“ dodal na záver rozhovoru tréner U13 Marián Halavín.

Stanislav Vavro