Na Makove dobre a zdravo

0
815

Blížil sa 15. január 2018 a  hlavy žiakov 7. ročníka ZŠ Školská sa pár dní predtým dvíhali k oblohe s jediným želaním, nech sneží. Perinbaba vypočula nich želania a zasnežila. Hurááá, lyžiarsky nebude na blate ale na snehu.

V pondelok 15. januára 2018 sa to pred školou hmýrilo žiakmi a rodičmi nesúcimi lyžiarsku výstroj a batožinu nabalenú na celý týždeň.

Vyrážame! Posledné zamávanie rodičom a hor sa na Lyžiarsky výcvikový kurz. Po necelých dvoch hodinách nás privítalo nádherné horské prostredie v RS Makov – Kasárne s útulnou chatou Hájenka, ktorá sa na celý týždeň stala naším domovom.

Výcviku sa zúčastnilo 34 žiakov 7.- 9. ročníka a traja inštruktori – Mgr. Lauš, Mgr. Dvončová a Mgr. Makový a zdravotník Mgr. Košinová. Furt sneží a my sme na lyžiarskom výcviku, furt sneží…. táto známa pieseň sa stala hymnou lyžiarskeho výcvikového kurzu, pretože každý deň snežilo, takže sa lyžovalo nielen na technickom ale aj prírodnom snehu.

Žiaci sa počas Lyžiarskeho výcvikového kurzu nielen naučili lyžovať, či zdokonalili svoju lyžiarsku techniku, ale utužili svoje triedne kolektívy a vytvorili nové priateľstvá. Jednou z posledných úloh, ktorú museli žiaci na záver kurzu splniť, bolo napísať 10 prídavných mien, ktoré by charakterizovali Lyžiarsky výcvikový kurz našej školy v RS Makov –

Kasárne: najfantastickejší, najvylyžovanejší, najzasneženejší, najbláznivejší, najsamsuperkovatejnejší, najnesignálovitejší, najspomienkovitejší, najurehotanejší, najMakovitejší (vzťahujúci sa na RS Makov i Mgr. Makového), najnevypočítateľnejší.

Dana Švecová