Žiacka liga v zápasení

0
1091

S novým rokom sa začal písať aj nový ročník žiackej ligy – Západ. V športovej hale Dukly Trenčín sa v sobotu 3. februára konalo prvé kolo.

Medzi 13 klubmi sme samozrejme nemohli chýbať. Tak ako každý rok, aj v tomto máme len tie najvyššie ciele. A začali sme celkom slušne, keď z 23 našich zástupcov si až 18 priviezli domov medailu.

Najviac sa darilo Michalovi Žitníkovi, Peťovi Bobušovi, Teovi Šinskému, Samovi Paraskovi, Alexovi Janečekovi a Patrikovi Urbánkovi, ktorí si vo svojich hmotnostných a vekových kategóriách vybojovali prvé miesto. V celkovom hodnotení klubov sme po prvom kole zasadli na prvé miesto.

Za nami skončil minuloročný víťaz Dunajská Streda a Corgoň Nitra. Dúfame, že obsadenú pozíciu už v tomto roku nepustíme z rúk a potvrdíme, že bánovské mládežnícke zápasenie patrí medzi najlepšie nielen v západoslovenskej oblasti ale aj na Slovensku.

Výsledky: Starší žiaci 38 kg-Žitník Michal 1. miesto, 48 kg-Bobuš Peter 1. miesto, Krč Peter 3. miesto, Števica Samuel 4. miesto, 57 kg-Jarolín Patrik 2. miesto, 62 kg-Daniš Viliam 3. miesto, 68 kg-Mišák Peter 2. miesto, Laurinec Kristián 5. miesto, 75 kg-Španko Marcel 2. miesto, 85kg-Stepien Adam 3. miesto; Mladší žiaci 40 kg-Števica Michal 2. miesto, 44 kg-Čelechovský Eros 2. miesto, Janovčík Adam 3. miesto, 52 kg-Tuchyňová Michaela 4. miesto, 57-kg Tuchyňová Zuzana 2. miesto, 68 kg- Šinský Teodor 1. miesto.

Autor: Stanislav Vavro