Druholigistky na zimnom sústredení

0
975

Druholigové bánovské futbalistky sme zastihli v chatovej oblasti v Látkovciach, kde absolvovali víkendové zimné sústredenie.

„Po menej obľúbenej behavej a posilňovacej časti zimnej prípravy by sme sa mali s dievčatami posunúť už na ihrisko, aby sme mohli pokračovať v hernej príprave, pracovať na herných činnostiach, ktorými by sme sa chceli prezentovať v jarnej časti súťaže,“ vysvetľoval tréner futbalistiek Branislav Gajdoš po náročnom celodennom tréningu. Podľa jeho slov bolo sústredenie rozdelené na posilňovanie, kondíciu a v druhej časti aj na herné činnosti na ihrisku v Hradišti.

Dievčatá absolvovali dokopy 7 tréningových jednotiek. Dostali ozaj zabrať. „Verím, že sa im to v jarnej časti vráti v podobe dobrých výsledkov,“ povedal tréner. „S priebehom zimnej prípravy som spokojný tak na 80%.Bohužiaľ, z rôznych príčin sa nám doteraz nepodarilo odohrať ani jeden prípravný zápas. Verím, že sa nám podarí ešte pred jarnou časťou odohrať aspoň jeden. Momentálne máme obrovský problém s menšími zraneniami, ktoré pevne verím, že nás do začiatku jarnej časti už prestanú sužovať,“ dodal Gajdoš. „Ešte musíme popracovať aj na psychike našich dievčat, ktoré musia pochopiť, že futbal nerobia pre trénera, ale pre svoje potešenie. Každý, kto niečo robí, sa chce zlepšovať a nie stáť na mieste. Dievčatá majú potenciál sa stále zlepšovať,“ povedal na záver tréner.

Autor: Stanislav Vavro