Gymnazisti sa prezentovali

0
464

Na Gymnáziu Janka Jesenského sa 1. marca 2018 uskutočnil netradičný „Deň otvorených dverí.“ V trinástich učebniach sa počas celého dňa prestriedali deviataci, žiaci štvrtých či piatych ročníkov základných škôl a ich rodičov.

„Tento rok sme sa rozhodli, že vsadíme na nápady tých najpodstatnejších, ktorí sú v tejto škole, čiže na nápady študentov, ku ktorým sa pridali aj kolegovia a kolegyne. Som úplne nadšená, čo tu dnes vidím,“ vysvetľovala počas akcie riaditeľka školy Elena Kacvinská.

Organizátori akcie vytvorili pre potenciálnych študentov trinásť stanovíšť, v ktorých im poskytovali poradenský servis, multimediálne prezentácie o základoch vyučovaných odborov ako i študentského života mimo školských lavíc. V jednej so špeciálnych miestností sa nachádzali najaktívnejší žiaci školy angažujúci sa v žiackej školskej rade. „Naším cieľom je odprezentovať budúcim študentom našu školu aj z pohľadu voľnočasových a kreatívnych

aktivít ako sú Imatrikulácie, Noc v škole, Ples študentov, Valentín či iných, ktoré ich počas študentského obdobia spájajú,“ povedala jedna z ôsmych členov žiackej školskej rady počas Dňa otvorených dverí Katarína Hrušková. „Pre návštevníkov dnešnej akcie sme pripravili darčekové tašky, školské potreby, ktorými motivujeme záujemcov o získanie čo najväčšieho počtu podpisov na jednotlivých stanovištiach, za čo sú pri odchode z našej školy odmeňovaní,“ ochotne vysvetľovala pri prezentačnom stolíku vo foajé školy profesorka Marcela Hlbočanová.

Autor: Stanislav Vavro

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokZimný turistický zraz na Baske
Ďalší článokDruholigistky na zimnom sústredení
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.