Bánovské basketbalové nádeje sa prebojovali do baráže

0
233

V nedeľu 4. marca čakal bánovských starších žiakov na domácej palubovke v mestskej športovej hale úradujúci majster SR v tejto vekovej kategórii, BK Inter Bratislava.

Diváci vo veľmi slušne zaplnenej športovej hale boli od začiatku až do samotného záveru stretnutia svedkami na túto kategóriu vysoko kvalitného basketbalu, keď v prvých dvoch dejstvách mali málinko navrch hostia, avšak po zmene strán bánovské nádeje hru vyrovnali, náskok hostí zmazali a dostali sa do vedenia.

Počas celého druhého polčasu sa oba tímy striedali vo vedení, kde sa však ani jednému nepodarilo odskočiť na rozdiel viac ako 5 bodov. Hráči oboch družstiev predvádzali na palubovke miestami až neuveriteľne bojovné výkony v obranných činnostiach a na doskoku, a najmä domáci hráči museli siahnuť až na dno svojich síl, aby si poradili (miestami až za hranicou pravidiel) s agresívne hrajúcimi hráčmi Interu.

V neuveriteľne dramatickom stretnutí sa v riadnom hracom čase o víťazovi nerozhodlo, a tak prišlo na rad 5-minútové predĺženie. Tu sa vedenia ujali domáci hráči, avšak v závere extra času sa už prejavila výhoda širšej lavičky hostí, kde už možno aj vplyvom únavy naši chalani stratili dve lopty, ktoré hostia potrestali 4 bodmi a oni boli tými šťastnejšími, ktorí sa po záverečnej siréne tešili z víťazstva o 4 body.

Starší žiaci obsadili v skupine západ 1 ligy 3. miesto, a teda postúpili do nadstavby, kde sa stretnú so štyrmi postupujúcimi družstvami zo skupiny východ, ktorými sú družstvá Žiliny, Svitu, Abovia Košice a Spišskej Novej Vsi.

BBK Bánovce nad Bebravou – BK Inter Bratislava 73 : 77 po predĺžení; štvrtiny: 17:21, 14:18, 23:13, 15:17, predĺženie 4:8, fauly 27:23, TH BBK 25/14

Autor: Stanislav Vavro