Silák Damián Golier tretí na Majstrovstvách Slovenska

0
1417

Nádejný bánovský silák Damián Golier, ktorý kráča v koľajách svojho „siláckeho“ otca Braňa, získal v polovici februára ďalší významný úspech na majstrovstvách Slovenska seniorov a juniorov v silovom trojboji, ktoré sa konali v Senici.

„Môj súťažný deň sa nezačal najlepšie. Takmer som nestihol váženie a nestihol som sa ani najesť,“ povedal na úvod rozhovoru nádejný borec Damián. Podľa slov novopečeného medailistu súťažil vo váhovej kategórii do 83 kg, v ktorej mal veľmi silnú konkurenciu. Damián súťažil aj proti horúcemu favoritovi súťaže s titulom majster sveta.

Cieľ si postavil na úspech v absolútnom poradí a vyšlo mu to – skončil na treťom mieste. Na súťaži dosiahol v jednotlivých kategóriach nasledovné výkony: drep 195 kg, tlak na lavičke 161 kg (slovenský rekord) a mŕtvy ťah 220 kg.

„V súčasnosti ma trápia zdravotné problémy, ktoré mi sťažujú prípravu na majstrovstvá Slovenska v tlaku na lavičke, ktoré sa uskutočnia v Zlatníkoch,“ povedal na záver rozhovoru talentovaný borec Damián Golier, ktorý nevie, či sa na nich zúčastní.