Milan Gombár dosiahol ďalší životný úspech – je čerstvý Majster Európy

0
1877

69 – ročný bánovský silový trojbojár Milan Gombár sa venuje silovému trojboju už 30 rokov. Z Majstrovstiev Európy veteránov „Masters“, ktorá sa konala 5. – 10. 3. 2018 vo švédskom Helsingborgu sa vrátil domov ovenčený zlatými medailami.

„Po náročnom cestovaní do miesta konania súťaže, ktoré je od nás vzdialené 1 300 km som sa aj so svojím sprievodným koučovským a trénerskym podporným tímom (Marián Šedivý, Michal Majerech, Stanislav Januška) zúčastnil tejto prestížnej siláckej medzinárodnej súťaže, ktorá trvala štyri dni“ povedal na úvod rozhovoru čerstvý majster Európy Milan Gombár. V deň súťaže konajúcej sa 6. marca v nočných hodinách mu tento skvelý tím vytvoril výborné športové zázemie.

„ V mojej trojbojárskej kategórii M4 nad 70 rokov do 59 kilogramov súťažilo 19 pretekárov. Súťaž bola veľmi náročná a vyčerpávajúca. Som nesmierne šťastný, že sa mi podarilo uspieť vo všetkých disciplínach – drep 140 kg,

tlak na lavičke 82,5 kg a mŕtvy ťah 190 kg, v ktorých som všade vytvoril svetové rekordy,“ povedal s úsmevom na tvári šťastný svetový masters rekordér Gombár. Okrem toho vyhral náš borec aj celú kategóriu M4 veteránov na prepočítané Wilksove body.

Zlaté medaile z ME 2018

Za každú získanú najvyššiu pódiovu disciplínu dostal „malé zlaté“ medaile a za výsledný sumár výkonov 412,5 kg (nový svetový rekord) dostal aj „veľkú zlatú“ medailu. Doterajší svetový rekord prekonal úspešný svetový veterán Gombár o uctihodných 82,5 kg. Nemalý podiel na tomto úspechu malo aj mesto Bánovce, ktoré mu finančne prispelo na súťaž, slovenská asociácia (SAFKST) a vlastná manželka, ktorá ho neustále podporuje, stará sa o jeho stravovanie a regeneráciu.

 

Autor: Stanislav Vavro