V kaviarničke BERESKafe koncertovala bánovská kapela Starí známi

0
681

V prítmí útulnej kaviarni BERESKAfe nachádzajúcej sa v Dome kultúry na Farskej ulici sa uskutočnil 23.3. 2018 vo večerných hodinách koncert pop-rockovej kapely Starí známi.

BERESKAfe
Kaviarenská komunita sa nezdružuje iba v centre mesta. Miesto, kde vám dúšok lahodnej kávy pohladí nielen chuťové poháriky ale aj dušu, sme objavili prekvapivo v Dome kultúry na Farskej ulici. „Kaviareň sme otvorili v septembri 2017.

Som rada, že má srdce a dýcha pohodovou atmosférou,“ povedala majiteľka BERESKAfe Kristína Bérešová v deň koncertu. Milovníci dobrej kávy si tu dennodenne pochutnávajú na zmesi Arabiky a Robusty.

„V niektoré vybrané dni si naši zákazníci môžu pochutnať na odrodových kávach ako Etiópia, Kolumbia, Keňa… Káva, ktorú ponúkame je pražená v Taliansku,“ vysvetľovala majiteľka. V tejto štýlovej kaviarni ponúkaju aj rôzne koláčiky.

„Ponuku sa snažíme obmieňať a zároveň zaujať každého. Pravidelne u nás nájdete raw tortičky rôznych príchutí, torty pre ľudí trpiacich bezlepkovou diétou ale aj klasické koláče ako napr. punčovú tortu, veterníky, krémeše, rôzne cheesecake a brownies torty,“ dodala s úsmevom na tvári Kristína Berešová. Majiteľka kaviarničky nezabudla dodať, že samozrejmosťou sú aj rôzne ochutené kávy, čaje, limonády, smoothies, milkshaky, alko a nealko nápoje, v zimnom období punče a varené vínka.

Koncert Starí známi
Tesne pred koncertom zavítali do našej redakcie traja členovia tejto pop- rockovej kapely: Martin Tomašových, Linda Kubíčková, Peter Kovalčík. Podľa slov zakladajúceho člena kapely Tomašovýchového je kapelka už piaty rok na hudobnej scéne.

Po dvoch rokoch pauzy sa kapela obmenila a s bývalým spoluzakladateľom Tomašom Adamikom a novým členom Jakubom Provazníkom sa predstavili v piatok večer bánovskému publiku v BERESKAfe.

Medzi obľúbenými skladbami, ktoré odzneli pred zaplneným publikom počas večerného koncertu bola titulná rozprávková pieseň Láska na vlásku, Dvaja blázni od Jamestownu, ako i úspešné hudobné tituly od bratov Nedvědovcov a hudobných skupín HEX, Elán, IMT Smile a Smola a hrušky.

Autor: Stanislav Vavro