Uhrovský hrad otvoril sezónu brigádami

0
1239

Občianske združenie Uhrovský hrad odštartovalo začiatkom apríla pokračovanie projektu záchrany hradu – brigádami.

„Hospodárska budova je miesto, ktoré nebolo navštíívené desiatky rokov. Aj vďaka dobrovoľníkom, ktorí tri dni nosili a stavali lešenie sa v priebehu dvoch rokov zrevitalizuje aj tento objekt,“ povedal aktívny predseda občianskeho združenia Martin Varga.

Podľa slov Vargu sa počas nasledujúceho víkendu uskutočnil workshop špárovania a prichytávania historických omietok. Okrem neho sa dobrovoľníci podujali vynosiť 3 sudy vápna na murovanie, vymurovať nasucho kavernu pod hradným múrom, pridať ďalšie cenné metre k dokončeniu madla mostu a založiť nový rad tehlovej klenby nad prejazdom.

„Tak ako po minulé roky aj tento rok vás srdečne pozývame na hrad Uhrovec. 5. – 6. mája sa tu bude konať váš aj náš obľúbený Hradný rínok! Okrem prechádzky v krásnom prostredí Strážovských vrchov a návštevy unikátnej hradnej zrúcaniny sa môžete tešiť už

tradične na jedlo a občerstvenie z hradnej kuchyne, na skvelý program pre celú rodinu, ale najmä na remeselníkov,“ povedal počas brigády kastelán Uhrovského hradu Pavel Pavlis.

Stanislav Vavro