Stretnutie vodičov po 25 rokoch

0
1354

Vždy je veľmi príjemné, keď sa po rokoch stretnú dobrí priatelia a kamaráti. Či už ide o stretnutie bývalých žiakov, zamestnancov alebo členov nejakej organizácie. V sobotu 9.júna sa v kultúrnom dome v Dolných Ozorovciach po 25 rokoch stretli vodiči osobnej a nákladnej dopravy bývalého závodu Tatra v Bánovciach nad Bebravou.

Prišli aj so svojimi manželkami. Organizátormi podujatia boli Eduard Bitarovský, Štefan Košťál a Dušan Kováčik. Páni Bitarovský a Košťál vystúpili aj na pódiu a srdečne privítali všetkých pozvaných hostí. O hudobnú produkciu sa postarali členovia hudobnej skupiny Duo M(Marta a Paľo) z Dubnice nad Váhom. Ide o hudobné zoskupenie hrajúce predovšetkým svadby, jubileá, plesy a zábavy.

Hoci v Dolných Ozorovciach hrali po prvýkrát, cítili sa tu ako doma. Striedanie ľudových tanečných kôl s modernými, ako aj plnenie hudobných želaní hostí vytvorili vhodné podmienky na to, aby si na tomto stretnutí našli svojich priaznivcov. O ich úspechu svedčal aj zaplnený tanečný parket počas každého z týchto kôl. Prestávky vyplnil básnickou

tvorbou a humorným slovom zabávač Marek, ktorý tiež prispel k dobrej nálade. Nechýbala ani chutná večera a po polnoci ani kapustnica. Čo je však najdôležitejšia, bol tu vytvorený priestor pre vzájomné rozhovory priateľov, ktorí si po toľkých rokoch naozaj mali čo povedať. Do svojich domovov sa všetci rozišli až v skorých ranných hodinách.

Autor: Marek Kasala