Daniel Zdychavský získal bronz

0
928
dav

V nitrianskom skateparku na Klokočine sa po roku 8. septembra 2018 opäť konala skateboardová súťaž. Tento rok už v oficiálnejšom podaní a to priamo Slovenský pohár v skateboardingu. Po troch kolách odsúťažených v mestách na východnom Slovensku sa 4. kolo odohralo v Nitre, kde reprezentoval naše mesto v juniorskej kategórii talentovaný skateboardista Bánovčan Daniel Zdychavský. Ovenčený bronzovou medailou nám po návrate domov poskytol rozhovor o jeho športovej záľube a snoch.

Odkedy sa venuješ tejto modernej športovej záľube a kto ťa priviedol k tomuto športu?
Skateovať som začal pred dvoma rokmi, dostal som sa k tomuto športu sám. Skúšali sme a zdokonaľovali sa spolu s kamarátom ( Alexom Švančarom, ktorí skončil v Nitre na 6. mieste ) aj videami na internete.

Kde trénuješ, ako často a kto sa stará o tvoj športový rozvoj?
Trénujem približne päťkrát do týždňa v bánovskom skateparku, ktorí je však v dosť zlom stave, spolu so skupinou skaterov v mojom veku. O môj športový rozvoj sa starajú rodičia, ktorí ma podporujú.

Máš za sebou prvý športový úspech, aký to bol pre teba pocit stáť na bedni s medailou na krku?
Bol to super pocit skončiť na 3. mieste na prvej súťaži, ktorej som sa zúčastnil. Medailu mi zrovna nedali, namiesto nej som dostal rôzne pomôcky na skate, s ktorých mám väčšiu radosť.

Prezraď nám svoj športový sen, ktorý by si si chcel splniť?
Mojím cieľom do budúcnosti je obnoviť skaterskú komunitu v Bánovciach a spolu s ňou zlepšiť podmienky na tento šport v našom meste.

Stanislav Vavro