Rekordman Markus Dúcky

0
950

Talentovaný silák Markus Dúcky prežíva obdobie úspechov, ktoré pravidelne prekračujú hranice nášho regiónu. Za jeho celoslovenskými úspechmi sa skrýva veľké usile, kvalitný tréningový proces a odriekanie.

Markus pripomeň našim čitateľom, kedy si sa začal venovať aktívne silovému trojboju?
Moja prvá súťaž bola v roku 2012 a to bol Inovecký pohár v tlaku na lavičke kde som z 11-nástich pretekárov skončil v dorasteneskej kategórií  na 10.tom mieste. Potlačil som vtedy 65 kg čo bol aj na ženy slabý výkon.

Kedy prišli po tvrdej a cieľavedomej príprave prvé úspechy?
Asi po dvoch rokoch súťaženia . Na prvých súťažiach sa mi moc nedarilo prišlo to až neskôr keď som sa zbavil stresu a pozbieral potrebné skúsenosti.

Kto sa podieľal počas tejto cesty na tvojom športovom raste a za aký klub obliekaš dres?
Bol to tréner oddielu power sport Zlatníky Stanislav Januška a chalani s ktorými som trénoval . Vtedy sme boli v partii štyria a všetci sme s každej súťaže brali medaile. Teraz súťažim za MaJ Bánovce a je to tréner Pavol Šedivý s ktorý mi pomáha a dokáže ma posúvať ďalej.

Aké maš dosiahnute osobáky a v akej kategórii? Držíš aj slovenský rekord?
V drepe mám 302,5 kg, v tlaku 206 kg a v mŕtvom ťahu 250 kg Držim slovensky´rekord v drepe 272,5kg v doraste do 93 a v tlaku 206 v junioroch do 93 kg
Vieme, že  na celoslovenských siláckych súťažiach stavaš na bedni na tých najväčších stupňoch. Ktoré dosiahnutý úspech si najviac vážiš?
Vždy ten posledný chvílku mam s toho radosť a potom už rozmýšlam čo ďalej .

Akú máš vysnívanú silácku budúcnosť, ktora ti nedáva spávať?
Vo februári budú majstrovstvá Slovenska a keď pôjde všetko tak ako má a budem zdravý tak by som sa chcel nominovať na Majstrovstvá Európy reprezentovať Slovensku republiku.

Stanislav Vavro