Víťazný vstup uhrovských kolkárov do súťaže

0
632

Po skončení jesennej časti súťažného ročníka 2018/2019 mužstvo uhrovských kolkárov prezimovalo po jeseni v prvoligovej súťaži na desiatom mieste v tabuľke z dvanástich družstiev. Aj keď tabuľka družstiev prvej ligy je veľmi vyrovnaná, kde medzi druhým a desiatym mužstvom je rozdiel 6 bodov.

„V prvom kole jarnej časti sme cestovali v sobotu 12.1. 2019 za súperom do Rakovíc, s ktorým sme v jesennej časti vyhrali doma na body 6:2 o +110 kolov. Na novovybudovanej peknej štvordráhovej kolkárni v Rakoviciach sa nám snažili domáci oplatiť jesennú prehru, čo sa im nepodarilo,“ povedal po zápase podpredseda klubu kolkárovMarián Mišina. Uhrovskí kolkári vyhrali zápas s výsledkom 3269:3322 o + 53 kolov a 2:6 na body.

„Tento zápas nám vyšiel, musíme si športovo priznať, že súper bol veľmi zdatný, vyrovnaný a o našom víťazstve nakoniec rozhodli hráči v druhej dvojici. Týmto víťazstvom sme sa posunuli v tabuľke na siedme miesto a na druhého strácame štyri body, o čom svedčí vyrovnanosť mužstiev v tejto súťaži. Musím poďakovať všetkým našim hráčom a zároveň aj

našim fanúšikom, ktorí nás neustále povzbudzovali v tomto zápase. Verím, že toto víťazstvo nás povzbudí i v ďalších zápasoch,“ hodnotil priebeh zápasu kolkár Mišina. Podľa jeho slov sú kolky veľmi vrtkavý šport. „Musíme následne ostať pri zemi a veľmi dôsledne sa pripraviť na ďalší zápas doma. V ďalšom kole doma v sobotu 19.1.2019 o 16,00 h privítame družstvo zo Sládkovičova, u ktorého sme na jeseň vyhrali 6:2 na body o 37 kolov,“ dodal po víťaznom zápase uhrovský kolkár Marián Mišina.