Palacinky á la Slatina

0
723

V posledných rokoch je v médiách často skloňované duálne vzdelávanie ako najlepší spôsob odbornej prípravy mládeže na ich budúce povolanie. A je to pravda. Naše deti aj napriek ich ,,(ne)závislosti,, od virtuálneho sveta a sociálnych sietí radi odložia svoje smartfóny a vstanú od počítačov, ak ich zaujmeme činnosťou, ktorá ich baví a spravíme ju tak trošku aj netradičnou.

Dve žiačky 9. ročníka ZŠ s MŠ Slatina nad Bebravou Monika Šebeňová a Kristína Šimková sa 24. januára 2019 zúčastnili súťaže v príprave a servírovaní palaciniek, ktorú v rámci dňa otvorených dverí organizovala SOŠ J. A. Baťu v Partizánskom. Ich úlohou bolo v časovom limite pripraviť päť bezchybných palaciniek a následne ich čo najzaujímavejšie naservírovať a odprezentovať pred odbornou porotou. Svojej úlohy sa zhostili s potrebným elánom a spomedzi 16 zúčastnených družstiev sa umiestnili na 1. mieste. Odmenou im bol nielen diplom a vecná cena, ale aj ukážka flambovania a prípravy palaciniek profesionálmi. Dievčatám srdečne blahoželáme,  ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a veríme, že aj naďalej budú rozvíjať svoje zručnosti, ktoré v živote určite využijú.

Janka Raganová

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Predchádzajúci článokVykrojovaná Cifrulienka krepčí už 6 rokov
Ďalší článok
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.