Námestíčko v Pravoticiach zdobí vyrezávaná sova

0
1383

V obci Pravotice je pred obecným úradom krásny pohľad na umelecký výtvor SOVY.

„V rámci úprav priestranstva pred OÚ bolo nutné vypíliť aj vysokú jedľu, ktorej koreňová sústava zasahovala do chodníka. Ponechal sa z nej kmeň vo výške 2 metrov. Nakoľko milujem stromy a drevo, hneď som v tom kmeni videla novú tvár, sochu. Nápad som posunula pani starostke, ktorá hneď vyhľadala kontakt na umeleckého rezbára pána Jozefa Chromeka, v ktorého tvorbe prevažuje sova,“ povedala Daniela Škarbová. Podľa slov Škarbovej šikovné ruky umeleckého rezbára dokázali sovu s dvomi sovíčatami vytvoriť za jeden deň.
„V deň, keď sa naša sovička vytvárala, ľudia sa zastavovali a pozorovali pána Chromeka pri práci. Bol to skutočne zážitok pozorovať jeho istú ruku, precíznosť a zmysel pre detail. Starý strom dostal inú podobu a nový život,“ dodala Daniela Škarbová, ktorá sa v minulosti podieľala aj na zorganizovaní výroby vtáčich búdok v obci zdobiacich miestny parčík. „Naša obec žije mnohými kultúrnymi , spoločenskými, aj športovými akciami. Chcem aj touto cestou poďakovať našej pani starostke za to, že nie len naša stará jedľa dostala nový tvar a podobu, ale aj naša obec pod jej vedením opeknela. Zrealizovala veľa nápadov a projektov a som rada, že som sa za uplynulé 4 ročné obdobie ako jej zástupkyňa mohla spolupodielať na ich realizácií,“ dodala výmyselníčka.

Stanislav Vavro