Markus Dúcky zlatý

0
680

Silák Markus Dúcky sa vrátil z Majstrovstiev Slovenska v silovom trojboji, ktoré sa konali 17.2. 2019 v Senici ovenčený zlatou medailou. Pre noviny TAJMS poskytol o súťaži po návrate domov rozhovor.

Pred Majstrovstvami SR si avízoval chorobu. Aj napriek tomu si sa zúčastnil tejto prestížnej súťaže. Bolo to pre teba ťažké rozhodnutie?
Nebolo to ťažké rozhodnutie, proste som musel ísť, ďalšia príležitosť by prišla až o rok. Cítil som väčšiu nervozitu ako obvykle, lebo som nevedel ako na tom budem s výkonom, keďže som týždeň pred súťažou doužíval antibiotiká. Našťastie stačil týždeň, aby sa dalo telo
ako tak dokopy.

V akej kategórii si súťažil a kto bol tvojím najväčším rivalom?
Súťažil som v kategórii do 93 kg. Vyhral som rozdielom 40 kg, takže ostatní bojovali medzi sebou o druhé a tretie miesto.

Aké výkony si dosiahol vo svojej kategórii?
V drepe 290 kg, zvládol som aj 305, ale pokus nebol uznaný kvôli technickej chybe, v tlaku 200 kg a v mŕtvom ťahu 275 kg.

Kto ešte okrem teba zastupoval náš región na súťaži?
Od nás z klubu to bol Matej Tuchyňa, ktorý bol bronzový v kategórii do 105 kg, ďalej Ľubo Kasala, ktorý bol druhý v 93 kg. A z oddielu Power Sport Zlatníky bolo asi 10 pretekárov.

Údajne si vybojoval aj nominačku na ME. Ak áno – kedy a kde sa budú konať a s akými ambíciami tam pôjdeš?
ME budú v Plzni začiatkom mája a je to pre mňa veľká výzva. Určite by som chcel vybojovať pre Slovensko medailu a spraviť trojboj cez 800 kg. Nakoľko to bude reálne, sa ukáže až v ten deň.

Stanislav Vavro