Úspešná denná hasičská súťaž v Rybanoch s víťazným pohárom

0
865

Druhá júlová sobota opäť patrila dennej hasičskej súťaži o pohár starostu obce u nás v Rybanoch. Tento rok sme organizovali už 22. ročník tejto súťaže. Celý týždeň nám však najväčšie obavy robilo počasie. Súťaž začala ráno o približne desiatej hodine, kedy si svoje sily zmerali družstvá detí v disciplíne vodný útok.

Predstavilo sa nám niekoľko desiatok družstiev z rôznych okolitých obcí. Celkovo sme mali možnosť vidieť 31 vodných útokov. U dievčat si v päťčlennej kategórii vybojovalo víťazstvo družstvo dievčat z Libichavy s časom 14,20, u osemčlenných to bola zasa Kanianka s časom 16,07. V päťčlennej kategórii u chlapcov zvíťazili chlapci z Lehoty pod Vtáčnikom s časom 15,60, a aby toho nemali málo, zvíťazili aj v tej osemčlennej a to s časom 14,62.

Víťazom boli odovzdané medaily, trofeje a putovné poháre. Poobede približne o pätnástej hodine sa začala súťaž dospelých. Tu sme mali možnosť vidieť celkovo 35 vodných útokov v podaní družstiev z 23 obcí. Ako prví sa na štart postavili domáci muži, ktorí si s časom 14,39 odniesli 2. miesto v športovej kategórii. Ďalej nasledovala kategória veteránov a veterániek. Domáce veteránky si odniesli 1. miesto s časom 33,94.

V kategórii veteránov zvíťazilo družstvo z Jerichova s časom 20,10. Domáci veteráni sa po zaváhaní na rozdeľovači umiestnili na 2. mieste s časom 53,78. Súťaž pokračovala vodnými útokmi v športovej a klasickej kategórii. Do konca súťaže zostávalo posledných pár tímov, keď sa nám do cesty postavil silný dážď. Súťaž sme tak museli nachvíľu prerušiť, no našli sa aj trúfalci, ktorým toto počasie nevadilo, a bežali aj napriek tomu, že silno pršalo.

Keď trochu prestalo pršať, začali sme s vyhodnocovaním najlepších tímov. V klasickej kategórii u žien zvíťazilo družstvo z Borčian s časom 22,38. Na druhom mieste skončila Horná Ves a bronz si odnášali Chynorany. U mužov si zlato brali Podlužany B s časom 17,92. Druhí boli muži z Oslian a tretie Zlatníky. Športovú kategóriu u žien aj napriek vyššiemu času ovládli domáce Rybany A s časom 18,31 a odniesli si tak pohár za prvé

miesto, putovnú trofej a pravá prúdarka si odnášala aj ocenenie za najrýchlejší zostrek s časom 18,18. Strieborné skončili Topoľčianky a bronz ostal taktiež doma v podaní mladších žien Rybany B. U mužov to bolo do poslednej chvíle napínavé. Posledný útok mužov z Podlužian B však rozhodol. Tí si s časom 14,24 odniesli pohár za prvé miesto

a putovnú trofej. Druhí skončili domáci muži s časom 14,39 a tretie miesto obsadili muži z Podlužian A. Najrýchlejší zostrek v mužskej športovej kategórii patril domácemu pravému prúdarovi za čas 13,88. Večer už ako býva zvykom sa konala tanečná zábava s hudobnou skupinou KTM. Napriek nepriaznivému počasiu sa súťaže aj večernej zábavy zúčastnilo veľa ľudí, za čo by sme chceli všetkým srdečne poďakovať.

Kristína Gerbelová