Dobrovoľní hasiči z Čuklasoviec dostali IVECO, teraz pripravujú zábavu

0
1191
V utorok si prevzal kľúče od auta s profesionálnym vybavením aj strojník DHZ Čuklasovce František Michalech.

Počas utorka a stredy 23. – 24. júla 2019 pokračovalo odovzdávanie nových áut dobrovoľným hasičským zborom (DHZ) z Trenčianskeho kraja. Z rúk ministerky vnútra Slovenskej republiky Denisy Sakovej si kľúče od vozidiel Iveco Daily prevzalo ďalších 25 hasičských zborov z okresov Trenčín, Považská Bystrica a Púchov.

V utorok si prevzal kľúče od auta s profesionálnym vybavením aj strojník DHZ Čuklasovce František Michalech. “Boli sme nesmierne šťastní, že sa nám konečne podarilo vybaviť auto pre náš hasičský zbor. Doteraz sme boli odkázaní na výpomoci s technikou od hasičov z Malej Hradnej.

Minulý rok sme dostali protipovodňový vozík,” povedal počas rozhovoru usmievavý strojník, ktorý je aktívny v dedinskom hasičskom zbore už od svojich 8 rokov.

Podľa jeho slov čuklasovskí hasiči nezaháľali ani v krátkej minulosti. S partiou hasičov si svojpomocne prerobili staré 9 miestne auto fiat Ducato, s ktorým začali chodiť na hasičské súťaže. V súčasnosti majú dve družstvá mužov súťažiacich v kategóriach klasika a veterán. Členská základňa 25 dobrovoľníkov, ktorá posledné 3 roky pravidelne navštevuje hasičské

súťaže v našom regióne je podľa slov Michalecha zastabilizovaná. A tím tvoria: Michal Michalech – predseda DHZ, Marián Mihalka ml. – veliteľ, Tomáš Mihalka, Timotej Scheer, Juraj Scheer ml., Ján Biras, Erik Šťastný, Radovan Masaryk, František Michalech.

V roku 2016 získali na obvodnom kole od starostky z Malej Hradnej pohár za sympatie a veteráni postúpili na okresné kolo do Šišova, kde získali najcennejšie druhé miesto – čo ich pozitívne naštartovalo k rozvíjaniu tejto verejno-prospešnej činosti. Vďaka podpore Štefana Petríka – riaditeľ MVL Agro s.r.o. (poskytol im pozemok) majú aj kde trénovať. V súčasnosti

domáci hasiči pripravujú organizáciu 2. ročníka tanečnej zábavy s HS Amadeo (hrali aj minulý rok), ktorá sa uskutoční 3. augusta 2019 o 19.00 h vo vonkajších a vnútorných priestoroch kultúrneho domu s kapacitou 200 miest.

“Pre návštevníkov zábavy budeme opäť podávať aj kvalitný poľovnícky guláš. Samozrejmosťou je bohatá tombola. Srdečne ste vítaní,” povedal na záver rozhovoru zapálený organizátor František Michalech.

Stanislav Vavro

»»» Pozrite si vodný útok čuklasovských dobrovoľných hasičov, 6.6. 2017 v Haláčovciach