469
Hrdý starosta obce Otrhánky Ján Strempek a Damián Flóro

V bánovskom regióne vyrastá veľký žiacky stolnotenisový talent, o ktorom budeme ešte veľa počuť. Damián Flóro (11) z Otrhánok začal trénovať v prvom ročníku na základnej škole pod vedením úspešného trénera Kasalu. Jeho talent a ctižiadostivosť nenechali na seba dlho čakať. Prišli prvé úspechy. Pre TAJMS poskytol rozhovor.

Aký úspech si najviac vážiš počas tvojej krátkej ale úspešnej športovej kariéry?
Zúčastnil som sa majstrovstiev Slovenska najmladších žiakov vo Valalikách (Košický kraj), kde som získal zlatú medailu vo dvojhre a takisto vo štvorhre s Palkom Kokavcom z Nitry. Ako bonus ďalšiu zlatú medailu som tam získal aj v zmiešanej štvorhre spolu s Biankou Dikovou z Uhrovca.

Máš už aj prvé medzinárodné skúsenosti?
Áno, mám. V januári 2019 som reprezentoval SR v Budapešti, kde som sa v súťaži družstiev aj s Paľom Kokavcom dostal do TOP 16 – tky. V apríli som absolvoval turnaj v rakúskom Linzi, kde sme s Paľom Kokavcom v súťaži družstiev získali striebro. V súťaži jednotlivcov som skončil medzi 5-8 miestom.

Ktorí tréneri sa starajú o tvoj výkonnostný rast v súčasnosti?
Trénujem v stolnotenisovom centre v Prievidzi pod vedením skúsených trénerov Sašu Dragaša a Igora Mihailoviča.

Aké ďalšie výzvy ťa čakajú v najbližšom období?