Športové a zábavné podujatie v krásnom prírodnom prostredí v obci Ľutov

0
1429

Augustové kolo Bánovskej bežeckej ligy nebolo len o behaní. Obec Ľutov na čele so starostom Mariánom Korbelom a organizátori BBLky (najmä Ľutovčan Miro Podlucký z miestneho Pubu u Gazdu) pripravili pre domácich aj cezpoľných občanov športové a zábavné podujatie v príjemnom prostredí miestnej oddychovej zóny. O priebehu a organizácii podujatia nám poskytol rozhovor starosta obce Ľutov Marián Korbel.

Kto bol hlavným organizátorom bežeckého podujatia vo Vašej obci a kadiaľ viedla trať a aké mala parametre?
Hlavným organizátorom tohto bežeckého podujatia bola Bánovská bežecká liga, OZ ŠHOK, Bánovskí behúni a obec Ľutov. Trať hlavnej kategórie mala nakoniec 7,4 km, avšak až 250-metrové prevýšenie, ktoré spolu s náročným terénom z nej robí jednu z najťažších horských etáp v rámci celej Bánovskej bežeckej ligy. Viedla krásnym prírodným prostredím v okolí obce Ľutov, po štarte na bežcov čakalo stúpanie až pod Bradlo, odkiaľ pokračovali po modrej turistickej značke smerom na Dubničku a cez Jelešnicu sa vrátili do cieľa v Ľutove. V hlavej kategórii prišlo 35 bežcov, menej náročnú, 4 kilometre dlhú hobby trať si vyskúšalo ďalších 11 bežcov.

Aké sprievodné akcie, kto všetko sa ich zúčastnil a v akom prostredí prebiehali?
Sprievodné akcie boli zamerané hlavne na deti, ktoré sa mohli zúčastniť Ľutovskej športovej olympiády s viacerými disciplínami, bola pre ne pripravená aj trať pre elektrické a šlapacie autíčka a v cieli na každého čakala sladká aj zdravá odmena vo forme jogurtov známej bánovskej značky. Pre všetkých návštevníkov bol k dispozícii bufet s čapovaným pivom, kofolou a kapustnicou, viacerí využili možnosť opekania dobrôt pri ohni. Celé podujatie sa konalo v prostredí oddychovej zóny na športovom ihrisku.

Údajne ste pripravili aj kultúrny program. Aká bola atmosféra?
Pre všetkých návštevníkov bol na 14:00 pripravený bezplatný koncert Ilavskej skupiny Dríst, ktorá zahrala svoj zaujímavý repertoár zložený zo známych slovenských ľudových skladieb. Atmosféra bola výborná, o čom svedčil aj potlesk po každej skladbe. Ďakujeme za príjemné popoludnie aj im.

Na aké podujatie sa môžu tešiť občania Vašej obce v najbližšom období ?
Na najbližšie obdobie plánujeme stretnutie rodákov z našej obce, ktoré sa uskutoční 21. 09. 2019, v novembri to bude tekvičkový pochod, potom v decembri spoločne privítame Mikuláša a rok by sme chceli ukončiť silvestrovským stretnutím pri punči a varenom víne ako minulý rok.

Stanislav Vavro